Interesanti fakti par Mini

Leģendārā Mini radītājs Alec Issigonis ir dzimis 1906. gada 18. novembrī. Automašīna, ko viņš radīja, ir kļuvusi par vienu no Britu automobiļu rūpniecības simboliem. Šeit ir daži interesanti fakti par šo a. .

Interesanti fakti par Latvijas Dzelzceļš

Leģendārā Mini radītājs Alec Issigonis ir dzimis 1906. gada 18. novembrī. Automašīna, ko viņš radīja, ir kļuvusi par vienu no Britu automobiļu rūpniecības simboliem. Šeit ir daži interesanti fakti par šo apbrīnojamo transportlīdzekli.

Classic Mini iezīmēja atdzimšanu Britu autobūves nozarē. Šis auto saņēma arī vairākas prestižas balvas. Nozīmīgākais no tiem tiek uzskatīti par nosaukumu “The Car of the Century” by Autocar magazine (1995), kā arī “European Car of the Century” ar tiešsaistes balsošanas rezultātiem, ko veic NVO Global Automotive Elections Foundation 1999.

Laika posmā no 1959. līdz 2000. gadam tika izlaisti vairāk nekā 5,3 miljoni klasisko minis. Sakarā ar šo faktu, auto ir kļuvis par populārāko britu transportlīdzekli vēsturē automobiļu rūpniecībā.

Mini Cooper S kļuva par patiesu leģendu rallija notika MonteKarlo. Apkalpes par šo auto kļuva par uzvarētāju 1964., 1965. un 1967. gadā. 1966. gadā mini Cooper S braucēji ieņēma visas trīs pirmās vietas, tomēr tās tika diskvalificētas nepareizas luktura lampas dēļ. Šis Francijas tiesnešu lēmums noveda pie kritikas aizsprostiem. Tā rezultātā citroën DS komanda, kurai, starp citu, bija uzstādītas nepareizas gaismas, ieņēma pirmo vietu. Būdams uzvarētājs, somijas sacīkšu pauli Toivonen kā protests atteicās pieņemt balvu un samazināt viņa saites ar Citroën komandu.

Classic Mini bieži tiek kritizēta par tās drošību.

1968. gadā klasiskais Mini tika aizliegts pārdot Amerikas Savienotajās Valstīs drošības prasību neatbilstības dēļ. Auto ir arī kritizēta Lielbritānijā.

Sakarā ar tās popularitāti tirgū, klasiskās Mini tika dota milzīgs skaits vārdu: Austin 850, Austin Partner, Austin Mini, Austin Seven, Leyland Mini, Morris 850, Morris Talismans, Morris Mini, Riley Elf, Rover Mini, Wolseley 1000, Wolseley Hornet.

Neskatoties uz to, ka oficiālā ražošana klasiskās Mini tika pabeigta 2000. gadā, atbrīvošanu īpašu sēriju pēdējo oriģinālo automašīnu bija 2012. Šajā gadā, Mini 1275GT 1970 tika atrasts tuneļos zem rūpnīcas. Auto tika bojāts, un darbinieki to izmantoja kā transporta veidu uzņēmuma teritorijā. 2013. gada jūlijā auto tika pārdots izsolē par cenu £ 1400.

Daudzas slavenības pieder Mini. Pat Enzo Ferrari bija trīs klasiskās Minis viņa garāžā. Saskaņā ar baumas, leģendārais auto maker izteica savu viedokli par Lielbritānijas mazo auto “Ja tas nav tik neglīts, es būtu iemīlējies to”.

Tās ilgas vēstures laikā, Mini ir ieguvuši vairāk nekā 60 īpašus modeļus. Tie ietver jubilejas izdevums, Londonas kolekcija, īpašais izdevums par krāsu, unikālas versijas pazīstamu dizaineru, eksporta tikai izdevums, Cooper, kā arī daudzi citi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *